تفسیر المیزان قرآن کریم

تفسیر المیزان قرآن کریم

السلام علیک یا فاطمة الزهراء

السلام علیک یا فاطمة الزهراء
و معنای لغت زهراء از نور می آید و لغت فاطمه هم از کلمه ی فاطر می آید که صفت الهی است و به معنای خلقت و ابداء است،و در حدیث داریم که حضرت رب العالمین آسمانها و زمین را از نور فاطمه سلام الله علیها خلق کرد،و در قرآن فرمود:الله نور السموات و الارض:خداوند نور آسمانها و زمین است؛آری،خداوند ِ فاطر،از نور فاطمه،آسمانها و زمین را آفرید.
تبارک الله احسن الخالقین

  
نویسنده : علی مهدوی ; ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢۳


درد تیر و بخشش انگشتر علی علیه السلام

سوال:چرا وقتى که هنگام نماز تیر از پاى حضرت على (علیه‌السّلام) مى‌کشیدند متوجه نشدند ولى ‏وقتى که فقیر هنگام نماز درخواست کمک کرد انگشتر مبارکشان را به فقیر بخشیدند؟

جواب:اولیاى خدا داراى مقامات مختلفى و حالات گوناگونى هستند. در حال فناء از همه چیز حتّى ‏بدن خود غافلند و در حال بقاء بعدالفناء تمام آثار کثرت را ادراک مى‌کنند امیرمؤمنان (علیه‌السّلام) هنگام تیر ‏بیرون کشیدن در حال اوّل و هنگام اعطاء انگشتر در حال دوم بوده‌اند.‏

آیت الله جوادی آملی

به نقل از:http://www.esraco.net/main.asp

  
نویسنده : علی مهدوی ; ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱۸


شهادت حضرت فاطمه ی زهراء علیها السلام تسلیت باد

قال مولاتنا فاطمة الزهرا (علیها السلام): "من اصعد الی الله خالص عبادته، اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته"

فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمود: "هر کس عبادت خالص خود را به سوی پروردگار بالا بفرستد، خداوند برترین مصلحت خود را به سوی او می‌فرستد."

به نقل از:http://alivaliyollah.persianblog.ir/

السلام علیک یا فاطمة الزهراء یا ام ابیها(ص)یا قرة عین الرسول یا سیدتنا و مولتنا انا توجهنا و استشفعنا و توسلنا بک الی الله و قدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیهة عند الله اشفعی لنا عند الله

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج

یا بقیة الله آجرک الله فی مصیبة امّک

  
نویسنده : علی مهدوی ; ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٢