سوگنامه ی حضرت علی (علیه السلام)

سوگنامه ی حضرت علی (علیه السلام)

 

علی علیه السلام روی خود را با چشمان اشک آلود ،به سوی قبر پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم نمود و با سخنان شرر بارش از سوی خود و فاطمه علیها السلام بر او درود فرستاد و پاره ای از رازها را آشکار کرد:

 

ای رسول خدا ! از جانب من ودخترت که اکنون در جوارت فرود آمده و با شتاب به تو ملحق شده است سلام باد !

 

ای رسول گرامی!در فراق دختر برگزیده ات ،صبر و تحملم کم شده و تاب و توان از کفم بیرون رفته است.اما پس از رو به رو شدن با مصیبت تو هر مصیبتی برای من کوچک و حقیر است؛زیرا تو را با دست خود در قبر نهادم و هنگام رحلت،سرت بر سینه ام بود که قبض روح شدی :«انّا لله و انّا الیه راجعون».

 

اینک،امانت بازگردانده شده و  گرو پس داده شده؛اما اندوهم جاویدان است و شبهایم به بیداری خواهد گذشت تا زمانی که خداوند،جایگاهی را که تو در آن اقامت داری،برایم برگزیند.به زودی دخترت تو را خبر خواهد داد که چگونه این امت در ستم کردن بر او،یکدیگر را کمک کردند.بنابراین،با اصرار از او بپرس و جریان را به طور دقیق از او جویا شو.این همه ظلم بر ما روا داشتند در حالی که از رفتن تو جیزی نگذشته و یاد تو از خاطره ها نرفته بود.سلام من بر هر دوی شما باد ! سلام وداع کننده،نه سلام  خشمگین خسته ی ملول.

 

اگر از حضورت باز گردم ، نه از روی ملامت و رنجیدگی است ،و اگر از رفتن باز ایستم،به دلیل بد گمانی و سوء ظن به وعده ی خداوند در مورد صابران،نخواهد بود.

 

 از کتاب رخساره ی خورشید(ترجمه و شرح خطبه ی حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها)محمدتقی خلجی

 

حیدرکرار نیم،خانه نشینم ولی

جان به فدای جگر سوخته ات یا علی

 

مرحوم آغاسی

 

التماس دعا

 

/ 2 نظر / 53 بازدید
هادی

مشاعره ... سرزمين امپراطوري سهند...بخش دوستان ما .... مشاعره... منتظر حضور گرم شما دوست عزيز در اين محفل دوستانه و كهن مشاعران عزيز هستيم .... اين مشاعره حدود يك سال هست كه شروع بكار كرده و هم اكنون نيز ادامه دارد و توسط اشعار دوستان عزيز گرم و اداره ميشود.... تصميم مديران وبلاگ سرزمين امپراطوري سهند بر اين است تا در پايان هر سال اشعار مطرح شده در اين محفل را با نام خود مشاعر عزيز در يك كتاب جمع اوري كرده و منتشر سازد .... هم اكنون جلد يك كتاب مشاعران سهند با بيش از 60 صفحه و 2000بيت شعر در مراحل تكميلي و چاپ به سر ميبرد... منتظر حضور گرم شما دوست عزیز هستيم .... www.hadifarhadi.bdl.ir جزیره ی بارونی www.moshaere.cbox.ws مشاعره [گل]درود بر شما

منتظرگل نرگس

انا لله و انا الیه راجعون روح ملکوتی اُسوه عارفان ، عالم ربانی ، فقیه صمدانی و مرجع تقلید شیعیان جهان حضرت آية الله العظمی محمد تقی بهجت « رحمة الله علیه » به ملکوت اعلی پیوست ، این مصیبت عظمی را به ولی الله الاعظم « عجل الله تعالی فرجه الشریف » و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض می کنیم .