روز عرفه...

 عرفه می آید و می رود و هر کس که در شب قدر بخشیده نشده چشم بدین روز دارد...

ما هم آمده ایم و می رویم و شاید سال دیگر در این روز نباشیم...

ای کاش به حق محمد و آل محمد صلوات الله علیه اجمعین بخشیده شویم...

در این روزها،به خصوص روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر حضرت صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را دعا کنیم و مومنین و دشیعیان و محبین ایشان و دوستانمان را فراموش ننماییم.

 

اللهم عجل لولیک الفرج

السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و رحمة الله و برکاته

/ 3 نظر / 44 بازدید
استاذنا

وظيفه منتظر امام زمان (ع) اين است كه مانند يك منتظر واقعي زندگي كند. وقتي انسان حقيقتا منتظر كسي باشد تمام رفتارش نشان از منتظر بودن او دارد. بنابراين انتظار بايد قبل از آنكه از ادعاي انسان فهميده مي شود از رفتار و كردار او فهميده ‏شود. نمي‏توان هر كسي را كه ادعاي دوستي امام زمان(عج) را دارد در شمار دوستان و منتظران او قلمداد نمود. يك منتظر واقعي بايد رفتارش به گونه‏اي باشد كه هر لحظه منتظر ظهور امام زمان (عج) باشد. يعني در هر لحظه كه اين خبر را به او بدهند خوشحال شود و آماده باشد براي ياري امام زمان (عج) با مال و جان خويش جهاد نمايد و خود را در راه آن حضرت فدا نمايد. بنابراين يك منتظر واقعي اهل گناه و دلبستگي به دنيا نيست چرا كه چنين كسي نمي‏تواند از وابستگي‏ها و دلبستگي‏ها و آلودگي‏ها دست بردارد و آماده به خدمت در جهت اهداف مقدس امام زمان (ع) باشد.

استاذنا

با توجه به نكات ذكر شده مي‏توان برخي وظايف منتظر امام زمان (ع) را چنين ذكر كرد: 1. اولين شرط انتظار؛ معرفت است؛ 2. محبت به امام زمان(ع)؛ 3. ايجاد سنخيت با امام زمان(ع)؛ آيا مي‏توان منتظر قدوم كسي بود و با او مشابهت و سنخيت نداشت؟ ايجاد سنخيت با امام زمان(عج) از طريق تقويت ايمان و تقوا و فضايل اخلاقي و درجات معنوي حاصل مي‏شود. 4. ارتباط با منتظران ديگر؛ برنامه آن حضرت يك برنامه جهاني است و بايد ياوران زيادي داشته باشد تا حركتش پيروز شود. 5. دعا براي تسريع در ظهور امام زمان(ع)؛ 6. ارتباط با امام زمان(ع) به شكل‏هاي مختلف؛ از طريق خواندن دعاي ندبه، زيارت آل ياسين، دعاي عهد و ... 7. ياد فراوان حضرت؛ 8. دادن صدقه براي سلامتي آن عزيز و يا حواله نمودن ثواب‏هايي براي آن حضرت؛ 9. رفع شبهه و مبارزه با شبهه‏افكنان درباره وجود، طول عمر و آثار وجودي آن حضرت در بين منتظران؛ 10. اميدواري بر قيام و انقلاب آن يوسف زهرا (س) و اميد دادن به ديگران؛ 11. ايجاد آمادگي دائم رزمي براي ظهور حضرت.

محسن

سلام خدا قوت دستتون درد نکنه وبلاگ جالب و مفیدی آماده کردید اگر تمایل داشته باشید تبادل لینک کنیم