تبارک الله احسن الخالقین

سلام بر شما دوستان عزیز

احتمالا با معجزات علمی قرآن کریم در علوم مختلف مثل فیزیک و زیست شناسی و روان شناسی و... آشنایی دارید،ما هم در اینجا به یک نکته ی جالب اشاره می کنیم.

یکی از علوم دانشگاهی در رابطه با ساختمان بدن انسان ،علم آناتومی است.

این علم به شکل های اندام های مختلف هم می پردازد ، مثلا فک پایین همه ی ما از دو نیمه ی راست و چپ تشکیل شده که هر نیمه ، یک قسمت عمودی دارد– که در کنار گوش به طور قائم و عمودی قرار دارد  - و یک قسمت تنه که در پایین به طور افقی قرار گرفته و چانه و اطراف آن را تشکیل داده است.

یکی از نکاتی که در رابطه با آناتومی فک تحتانی انسان بیان می شود این است...

« در سال های نخست زندگی انسان و در دوران کودکی ، زاویه ی بین این دو قسمت عمودی  و افقی ، منفرجه و باز است (یعنی بزرگتر  از 90درجه) و هر چه به بلوغ و جوانی نزدیک شویم این زاویه بسته تر می شود و به سمت 90 درجه و قائمه شدن پیش می رود ولی باز هر چه به زمان پیری نزدیک شویم،این زاویه مجددا بازتر  ومنفرجه و بزرگتر از 90 درجه می شود. »

حال بنگریم کلام خداوند(سبحانه و علا) را...

(( و من نُعَمِّرهُ نُنَکِّسهُ فی الخَلق ِ اَفَلا یَعقِلون )) آیه 68 سوره ی مبارکه ی یس

(و عمر هر کس را زیاد کنیم، او را در خلقت، دگرگون می کنیم ، پس آیا نمی اندیشند ؟)

ننکسه در لغت یعنی ( واژگون می کنیم ، به دوران ضعف و ناتوانی بر می گردانیم) ، یعنی انسان های سالخورده در باره ی برخی از حالات و شرایط مختلف روحی  وجسمی ، مانند کودکان هستند.

که در اینجا هم می بینیم،حتی در زاویه ی بین قسمت های فک تحتانی انسان، این مطلب قابل مشاهده است. البته این مطلب در رابطه با ابعاد روانشناسی و سایر قسمت ها نیز صدق می کند.

و من اصدق من الله حدیثا : چه کسی از خداوند راستگو تر است؟قرآن کریم

التماس دعا

/ 1 نظر / 246 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید